Kõivualutse päeva külalisele

Kümnendat korda toimuv Kõivualutse päev leiab aset Põlvamaal, Kanepi vallas, Ihamaru külas Eesti ilusamaks maanteeks peetava Postitee äärsel neljarealisel kasealleel 10. juunil 2023 algusega kell 9.00.

Kõivualutse päeva kaitsev kaseallee on meie küla ilusaks sümboliks olnud aastakümneid. Soovime seda ligi pooleteist kilomeetri pikkust teelõiku pühitseda ja tunnustada turupäevaga, kus on kauplemist ja toidupoolist. Siin on ruumi pidada lugu heast kauplemistavast ja vastavalt sellele on kaupmehed lahedasti kasepuude alla oma müügikohad seadnud.

Elevust tekitavad seekord laadale tulnud Laheda mutid.
Kell 10.00 esinevad Kanepi kapmoškamängijate grupp Haned-Luiged.
Kell 11.00 esineb rahvamuusikaansambel Suits ja Kool.
Kell 12.00 toimub suur puuskulptuuride oksjon.
7.-10. juunil aset leidev puunikerdajate festival POSTITEE PUUPÄEVAD lõpeb laadal toimuva oksjoniga.
Puupäevade kohta leiab infot siit: https://postitee.ee/ppp23

NB!
Ihamaru sild on suletud, kuid jalgsi läbitav.
Tartu ja Põlva poolt tulevad külastajad saavad parkida Ihamaru teeristist Põlva poole esimese talu maadele märgistatud parklasse. Jalgsi saab otse Kõivualutsele. Kauplejad saavad liikuda Ihamaru-Kanepi teelt Läbi Ala-Juusa tee. Sel teel on ka üks parkla külastajaile. Võru poolt liikujad leiavad ühe pisema parkla Kõivualutse naabruses asetseva talu sissesõidult. Märgistame parklad ja ümbersõidud ning parkimise keelualad.


Ja kui tundub, et tahaks midagi veel siinkandis läbi teha, siis naaberkülades on ju näiteks Maanteemuuseum ja Põlvamaa talurahvamuuseum ning kogu Postiteel erinevaid vaatamis- ja kogemisväärtusi. Vt www.postitee.ee

e-mail: laat@ihamaru.eu
tel.: 5136470

………………………………………………………………………………………………
Kõivualutse laadapäeva toetavad:
Kanepi VallavalitsusBookmill trükikoda
LõunaLehtKultuurkapitalViia-Jaani LabürinditaluKaguraadio Lõuna-Eesti Postimees